50 lat razem

Marszem Mendelsona rozpoczęła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Gminie Topólka. Każda rocznica ślubu, to okazja do świętowania, jeśli zaś jest to pięćdziesiąta rocznica to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla Jubilatów, ale również dla całej społeczności gminnej. Uroczystość wręczenia odznaczeń dla par które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat zorganizowano 19 marca 2024 r. W tym dniu świętowali Złote Gody Państwo:

Maria i Jerzy Borkowscy, Genowefa i Andrzej Dzierżawscy, Eugenia i Wiesław Hołtynowie, Elżbieta i Wiesław Kaczmarkowie, Maria i Henryk Kołeccy, Barbara i Leszek Olejniczakowie, Halina i Andrzej Simińscy, Jadwiga i Władysław Świątkowscy, Bernadeta i Zbigniew Tomczakowie oraz Marianna i Ryszard Wrzesińscy. Te 10 par przeżyło ze sobą wiele lat dzieląc dobre i złe chwile, wspierając się w trudach dnia codziennego oraz ciesząc wspólnym szczęściem.

„Rozpoczynając dzisiejszą uroczystość zastanawiałem się co powinienem powiedzieć Państwu w tak uroczystym dniu. Powiem – dziękuję i gratuluję za Waszą postawę i trud w pielęgnowaniu tak wyjątkowych wartości jakimi są małżeństwo i rodzina. Dajecie wspaniały przykład młodszym pokoleniom – mówił Konrad Lewandowski, wójt Topólki.

Po słowach życzeń przyszedł czas wręczenia odznaczeń przyznawanych przez Prezydenta RP. Wójt gminy zawiesił na piersi Jubilatów medale, a przewodniczący rady gminy Stanisław Borkowski, skarbnik Katarzyna Modrzejewska oraz z-ca kierownika USC Sylwia Ulanowska przekazali dostojnym Jubilatom pamiątkowe legitymacje i kwiaty.

Po odznaczeniu zrobiono pamiątkowe zdjęcia, wzniesiono toast za zdrowie „Młodych Par” oraz skosztowano okolicznościowego tortu. Przy wspólnym stole uhonorowani wspominali czasy zaślubin i ubiegłe lata. Patrząc na Jubilatów trudno było uwierzyć, że już 50 lat minęło kiedy powiedzieli sobie „tak”. Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze, a uśmiech odznaczonych był dla organizatorów uroczystości największą nagrodą.

Raz jeszcze składamy gratulacje i życzymy świętującym parom dużo zdrowia, pogody ducha, wzajemnego szacunku, miłości najbliższych oraz doczekania kolejnych pięknych rocznic.

 

                                                                                                                                                             Sylwia Ulanowska