Poznajmy Starościnę i Starostę tegorocznych dożynek

3 września br. na stadionie w Dębiankach odbędą się Gminno-Parafialne Dożynki 2023. Poniżej prezentujemy sylwetki tegorocznych Starostów.

Starostami Dożynek będą Państwo Monika i Marek Piaseccy ze Znaniewa.

Pan Marek przejął gospodarstwo po rodzicach w 1987 r.  od 25 lat prowadzi je wspólnie z żoną Moniką. Gospodarstwo ma powierzchnię 14 ha i specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej oraz produkcji zboża paszowego głównie pszenicy i pszenżyta. Gospodarstwo sukcesywnie się rozwija, jest coraz bardziej zmechanizowane i wyposażone w odpowiednie sprzęty.

Pan Marek jest rolnikiem z zamiłowania, ukończył szkołę rolniczą. Pani Monika natomiast ukończyła technikum odzieżowe.

Państwo Piaseccy mają troje dzieci córkę Ewelinę w wieku 25 lat, która jest dietetykiem, młodsza córka Justyna 20 l. ukończyła technikum logistyczne i chciałaby pracować w służbach mundurowych a najmłodsza córka Malwina 14 l.  rozpoczyna naukę w liceum ogólnokształcącym.

Zainteresowania Pana Marka to szeroko pojęte rolnictwo, a w swojej pracy stara się iść z duchem czasu i wprowadzać nowoczesne środki ochrony roślin. Nie obca jest mu mechanika, dlatego z wielką troską dba o swój sprzęt rolniczy.

Pani Monika uwielbia czytać książki a wolne chwile wykorzystuje na wspólne spędzenie czasu z rodziną oraz chętnie uczestniczy w wydarzeniach lokalnych.